Aby zacząć od początku, należałoby prześledzić skąd w ogóle wziął się pomysł na dawanie prezentów. Podczas poszukiwań odkryłam bardzo interesującą rzecz, a mianowicie to, że prezent, znany był już w nowożytności, kiedy to królowie i magnaci obdarowywali podarkami poddanych. I tak zostało do dnia dzisiejszego. Najczęściej pojawiające się określenia – potrzebuję pomysłu na prezent, szukam prezentu… pojawia się przed Świętami Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas, kiedy wszelkie prezenty są pożądane nie tylko przez najmłodszych ale i dorosłych. Wówczas dużo czasu poświęcamy temu aby nasz prezent okazał się tym wymarzonym, a często nawet nieoczekiwanym przez samego obdarowanego.

Najczęściej najmniej problemów mamy z prezentami dla dzieci. Tu często wystarczy obejrzeć tylko reklamy w programie, którego fanem jest obdarowywany / obdarowywana aby wiedzieć, że dużym powodzeniem wśród najmłodszych cieszy się kolekcja Pet’shopów. To najlepsze rozwiązanie aby trafić w gust najmłodszego członka rodziny. Możemy również sami zapytać zainteresowanego, ale z pewnością lista potencjalnych prezentów nie będzie miała końca.

Zwykle jest tak, że pomysły na prezenty przychodzą nam do głowy, kiedy poszperamy wśród ofert e-sklepów. Tutaj otrzymujemy gotowe podpowiedzi. W taki sam sposób możemy zrealizować nasze pomysły na prezent dla każdego z członków rodziny, kiedy szukamy niespodzianki czy to na urodziny, imieniny, czy gwiazdkę. Osobne kategorie to chociażby takie pomysły jak prezent dla mężczyzny czy też prezenty na urodziny. Czasami świetnym pomysłem na rozwianie naszego problemu prezentowego jest hobby osoby obdarowywanej. Tu pozostając w temacie zainteresowań możemy dołożyć swoją cegiełkę kupując np. akwaryście złotą rybkę, numizmatykowi nową wartościową monetę, czy nowego mini resoraka kolekcjonerowi takich autek.  Z pomysłem na prezent nie powinniśmy mieć problemu jeśli chodzi o kobiety. Kiedy prezentu szuka kobieta dla drugiej kobiety tu zwykle nasza obdarowywana otrzymuje od nas kosmetyki, apaszki, ciepły sweter, (idealny prezent dla babci i mamy…). Osobnymi pomysłami są bardzo ciekawe pomysły na prezenty na 18.

Dzisiejsze czasy znacznie różnią się od tych XIX wiecznych, teraz mamy większe pole do popisu jeśli chodzi o pomysły na prezent, zwykle nie ma rzeczy niemożliwych których nie można by podarować. Oby tylko adresat wiedział , że jeśli dostaje od nas prezent, to jest to  wynik naszej miłości i pamięci do niego samego.