prezent dla faceta na urodzinyJeśli wyczerpały Wam się pomysły na prezent, koleżanki nie mają już żadnych dobrych rad, a w sklepach widzicie cały czas te same „oryginalne” prezenty, czas zainteresować się nowoczesnym designem. Projektanci nie próżnują i wymyślają gadżety, które mogą być prezentem zagadkowym, intrygującym i bardzo modnym. A któż bardziej kocha gadżety od mężczyzn?

Oryginalny prezent wymyślić jest trudno. Ale akurat w przypadku prezentów „odkrywanie Ameryki na nowo” lub „wymyślanie koła po raz drugi” się sprawdza. Trendsetterzy z całego świata starają się opracować nowy „look” dla rzeczy, które znamy i używamy na co dzień. Budziki, walizki, wtyczki USB, lampy, etui na komórki i laptopy, przyciski do papieru – wszystko to, co od dawna jest w użyciu i w zasadzie staje się niewidzialne. Po prostu tego używamy, nie zastanawiając się nad estetycznym aspektem tych przedmiotów. Ale właśnie od tego jest tzw. wzornictwo użytkowe. Projektanci po to szukają inspiracji w świecie nowych technologii, w przyrodzie, w latach 80-tych minionego wieku, aby Twój prezent na urodziny nie był szablonowy (no i żebyś chciał wydać na niego pieniądze). Podglądanie kierunku w jakim to zmierza może być naprawdę interesujące.

Ten nietypowy budzik to mój zeszłoroczny prezent na mikołaja dla mojego chłopaka. Który mężczyzna nie chciałby zacząć dnia od… silnego uderzenia. Budzik idealnie sprawdza się w poniedziałki. Zaraz za hasłem „jak ja nie lubię poniedziałków” idzie cios prosto w serce znienawidzonego budzika. Projekt Matthiasa Lange z Industrial design&research.

oryginalny prezent na walentynki

To już ukłon w stronę fanów nowinek technologicznych. Co prawda port USB to żadna nowość, ale koncentrator USB zakładający, że wtykamy jeden port w drugi, to już rzecz bardziej zaawansowana. Powstają jednak niewygodne pytania: co jeśli będziemy chcieli nagle wyjąć któryś ze środka lub jak wygląda kwestia transferów i przekazów mocy z jednego urządzania w drugie? Ale nie o takie szczegóły tu chodzi. Najważniejszy jest design i ciekawy pomysł. Zachwyt faceta gwarantowany.

Tak, to nie żart. To są spinki do mankietów. Nie dosyć, że w kształcie serca to jeszcze wykonane z klocków LEGO. Ja mam takie skojarzenia: walentynki prezent mężczyzna. Głównie dlatego, ze mężczyźni stale chcieliby być małymi chłopcami. Takie spinki pozwalają im choć na chwilę znowu wrócić do okresu kiedy mieli 6 lat, a klocki lego były towarem pierwszej potrzeby – ważniejsze niż jedzenie, sen i wizyta w ubikacji. Druga sprawa to praktyczność prezentu. Oczywiście można kupić pluszowe serce, tylko jakie będzie miało to zastosowanie? Łapacz kurzu?

wyjątkowy prezent na mikołaja

Jak widać projektanci postanowili wesprzeć te biedne rzesze kobiet, które za nic w świecie nie mogą dla swoich panów znaleźć kreatywnego, praktycznego i zabawnego prezentu. Wystarczy poszperać w Internecie, popytać znajomych z agencji reklamowych, którzy kochają gadżety i pomysł znajdzie się sam. Co na prezent dla mężczyzny… cóż, od dzisiaj odpowiedź jest prosta.