Kiedy byłam mała i tata rzucał hasło – jutro mamy urodziny, od razu wpadał mi do głowy pomysł na prezent dla mamy – wyciągałam kredki, blok rysunkowy i rysowałam najpiękniejsze laurki na świecie. Nie liczyło się to, że nie umiałam jeszcze dobrze trzymać kredki, liczyło się to z jakim zaangażowaniem i poświęceniem przygotowywałam prezent dla mamy. Teraz kiedy sama jestem mamą zmieniło się moje postrzeganie samego znaczenia słów prezent dla mamy.
Zawsze chcemy ją w tym dniu zaskoczyć, sprezentować to czego najmniej się spodziewa.

Odchodzimy od książek kulinarnych, kosmetyków do makijażu, i zabieramy mamę na weekend do SPA. Nie myślcie, że przemawia tu przez nas próżność, ponieważ to też taki mały prezent dla mamy i dla nas – nie, tu chodzi o chęć pobytu sam na sam z mamą, dla której mamy na co dzień tak mało czasu. Rzadko też możemy okazać jej swoją wielką miłość, a podarowanie jej prezentu jest tutaj doskonałym rozwiązaniem. Dla tradycyjnych mam, które nie koniecznie chcą się relaksować w SPA może to być prezent ze srebra. Przywieszka, broszka, oryginalne kolczyki, to prezent który jest zawsze modny, zawsze na czasie, i nie jest nigdy chybionym prezentem. Jeśli uznamy, że prezent dla mamy powinien być bardziej praktyczny, możemy zdecydować się na jakiś mały sprzęt AGD. Zwłaszcza, że tak się utarło, że i tak najlepsze obiadki mamy u mamy, wiec chcemy dołożyć coś do tego maminego, kuchennego królestwa.

Oczywiście mamy tutaj też na uwadze to, aby kochana mama nie męczyła się przygotowując nasze ulubione posiłki. Dlatego coraz częściej decydujemy się na blendery, miksery itp. Nie zapominajmy jednak o takich mamuśkach, które nie przepadają ani za biżuterią ani za zmechanizowanymi pomocami kuchennymi. To typowe mamy tradycjonalistki. Dlatego dla takich mam zakupmy książkę, najlepiej w twardej okładce. Może jakiś miłosny bestseller na rynku wydawniczym … Opisane powyżej prezenty dla mam, są z grupy tzw. na poważnie. Ale żeby było w tym dniu i radośnie naszej ukochanej mamie możemy podarować np. fartuszek do kuchni z napisem „najlepsza mama na świecie”. Myślę, że taki prezent bardzo ja ucieszy.

Są jeszcze mamusie „ogrodniczki” dla których dobrym prezentem mogą okazać się kwiatki w doniczce, bądź narzędzia do pielęgnacji ogrodu. Jak widać, każdy z nas, zwykle wie czego potrzeba jest naszej kochanej mamusi i zawsze uda nam się coś dla niej wybrać.

Finalnie i tak się okazuje, że dla naszych mam liczy się nasze gorące serce i zawsze szczere życzenia.