Św. Walenty – od niego wszystko się zaczęło. Trzeba przyznać, że ten rzymski kapłan troszkę namieszał w sersu niejednego z nas. Ale czy od razu musimy całą winę zwalać na niego. Jest jeszcze jeden odpowiedzialny za całe to zamieszanie z miłością – a właściwie to coś, czym raz strzeli w 10-tkę,a innym razem jak przysłowia kulą w płot – Amor i jego niesforna strzała. Ale jeśli już trafi to tak naprawdę i trzyma nas do końca. Ale nie oszukujmy się – czym byłby świat bez miłości … Czy ludzie potrafiliby cieszyć się ze zwykłych spraw, szkoły, pracy, wiedząc , że nikt na nich nie czeka, że nie ma tej drugiej połówki jabłka … ? Byłoby marnie. Dlatego skoro już owa strzała Amora dopada prawie każdego i św. Walenty, jest jednym z najczęściej wymienianych i znanych świętych to nie możemy przejść obok tego obojętnie. Poznaj trendy w prezentach na Walentynki na nadchodzący 2016 rok!


Dlatego czerpiąc wzorce za oceanu, niemalże siłą przyciągania mamy u siebie święto potocznie zwane walentynkami, które jest bez wątpienia hucznie obchodzone 14 lutego przez wszystkich trafionych strzałą. A jeśli mamy święto to oczywiście nieodłącznie pojawiają się i prezenty. Kiedyś może i by wystarczyłby buziak w tak miłosnym dniu – jako wyraz naszej miłości, przyjaźni do partnera czy przyjaciela. Ale jak wiadomo czasy się zmieniają, i co za tym idzie gusta oraz zapotrzebowanie na prezenty na walentynki również. Skupmy się na dwóch rodzajach – taki dla kobiety oraz tych dla mężczyzn.
Kobieta – wiadomo z nią jest bardzo różnie, zwłaszcza kiedy mówi nie – myśli tak i odwrotnie. I bądź tu mądry i kup coś co ją zaskoczy i jej się spodoba. Ważne, aby w ogóle coś kupić i o zgrozo tylko nie zapomnieć. Z doświadczenia wiemy, że mężczyźni w tym dniu 14 lutego bardzo lubią obdarowywać swoje ukochane seksową bielizną.

Może dosłownie biorą sobie do serca znaczenie dn. św. Walentego  jako dnia miłości, a Panom miłość kojarzy się z jednym… Ale nie czepiając się mężczyzn ten prezent jest jak najbardziej odpowiedni po warunkiem, że bielizna jest dobrze dobrana. Kolejnym często chętnie wybieranym prezentem są różnego rodzaju maskotki, które dość mocno podkreślają charakter święta i np. misiek na wielkim sercu, piesek zamiast na poduszce – śpi na sercu … ale taki prezent kiedy spryskany męskimi perfumami długo posłuży nam za przytulankę. Perfumy, ciuchy, książki, płyty to prezenty również pożądane, ale drugorzędnie.Jednak książka o miłości,np. bestseller K. Grocholi może wiele zmienić jeśli trafimy na miłośniczkę takiej literatury.

Polecamy też kupony podarunkowe z okazji Walentynek, którymi mogą być zabiegi w salonie kosmetycznym bądź SPA.

Więc prezent dla kobiety już mamy.

Ale co z Panami. Trzeba uważać – bo na pewno naszemu ukochanemu nie wypada kupić 12 róż. Tu musimy trochę pomyśleć i pokombinować.
Bardziej zaawansowane w miłości pary decydują się w tym dniu na zakup srebrnych obrączek, wisiorków z imieniem ukochanej osoby, ale to wersja dla kochających biżuterię – prezent klasyczny ale nie praktyczny. Panie są bardziej romantyczne i same przygotowują kolację w domowym zaciszu – sphagetii obowiązkowo długie, wino i świece – romantyczne i praktyczne.Pan się naje, napije, i będzie miał ukochaną tylko dla siebie.

Zresztą, mam takie wrażenie obserwując już dość długo to święto, że bardziej przeżywają je kobiety niż mężczyźni … czy to wynika z męskiej niewylewnej natury ?

Prezenty prezentami, ale czy nie liczy się tak naprawdę to co jest bezcenne, możliwość przytulenia się do ukochanej osoby, z którą chcemy spędzić nie tylko ten dzień 14 lutego, ale każdy następny?