Okazji do dawania prezentów mamy naprawdę dużo. Ale bez wątpienia jednymi z najważniejszych są rocznice i urodziny. Dzisiaj postanowiliśmy prześwietlić te drugie – prezenty urodzinowe.
Oczywiście czy to urodziny, imieniny, czy rocznice to problem pozostaje taki sam – jaki prezent wybrać. Można tu rozgraniczać czy obdarowywany jest dla nas kimś bliskim, jaki jest miedzy nami stopień pokrewieństwa, i co bardzo ważne przy wyborze takich prezentów jak jest płeć jubilata.


W naszej tradycji świętowania już tak się utarło, że urodzin często związane są z dużą imprezą, przy suto zastawionym stole i dużą ilością napojów wyskokowych. Tu niewątpliwie wielkie w tym zaangażowanie gospodarza imprezy a my zaproszeni goście musimy całym sercem zaangażować się w znalezienie odpowiedniego prezentu urodzinowego.  Bardzo hucznie obchodzone są pełne rocznice naszych urodzin pomijać słynną 18-tkę. W związku z tym kupowany prezent powinien być staranie dobrany. Zwykle przy pełnych rocznicach urodzin nie powinniśmy stawiać na prezenty typu: sweterki, skarpetki czy płyn po goleniu. Tu nasza inwencja powinna być trochę większa, warto pomyśleć o fajnym zegarku, zestawie do Fondue lub jeśli jubilat jest smakoszem sushi to zestaw do przyrządzania tego przysmaku.

Czasami nie kupujemy prezentu na imieniny samodzielnie tylko razem, w grupie znajomych składamy się wspólnie. I tu przy większych funduszach możemy troszkę zaszaleć kupując telefon komórkowy z wyższej półki najlepiej z jabłuszkiem, lub butelkę dobrego trunku pod warunkiem, że nasz jubilat lubi takie prezenty. Natomiast kiedy szukamy prezentu dla kobiety, tu również duże znaczenie przy samym wyborze, ma wiek obdarowywanej. I tak, dla młodszych kobiet może to być bukiet pięknych kwiatów, koniecznie z dołączonym liścikiem, karnet do SPA bądź solarium, modne perfumy. Natomiast dla kobiet w tzw. średnim wieku mogą to być kwiaty doniczkowe, piękna apaszka, czy srebrna biżuteria np. gustowna broszka.

Przy zakupie prezentu urodzinowego nie powinniśmy zapominać również o wyjątkowej oprawie. W wielu sklepach przy zakupie prezentu możemy poprosić o jego zapakowanie. Wówczas profesjonalne pudełko czy bardzo duża kokarda będą dopełnieniem wręczonego prezentu.

Zawsze jednak pamiętajmy, aby obok samego podarunku uczynić ten dzień wyjątkowym dla świętującego jubilata.